pielęgnacja i użytkowanie
Warto wiedzieć
praktyczne informacje

Tkaniny obiciowe

Nasza fabryka zaopatrywana jest przez najlepszych dostawców skór z włoskich garbarni. Garbarnie, z którymi współpracujemy, to firmy o długoletniej tradycji, współpracujące z producentami mebli na całym świecie. Podczas procesu produkcyjnego, każdy z błamów skóry „ przechodzi ” szczegółową kontrolę przez wyspecjalizowanych pracowników, po to aby wyeliminować najmniejsze niedoskonałości, dzięki czemu otrzymujecie Państwo mebel wysokiej jakości.

Najlepsze włoskie skóry

Nasza fabryka zaopatrywana jest przez najlepszych dostawców skór z włoskich garbarni. Garbarnie, z którymi współpracujemy, to firmy o długoletniej tradycji, współpracujące z producentami mebli na całym świecie. Podczas procesu produkcyjnego, każdy z błamów skóry „ przechodzi ” szczegółową kontrolę przez wyspecjalizowanych pracowników, po to aby wyeliminować najmniejsze niedoskonałości, dzięki czemu otrzymujecie Państwo mebel wysokiej jakości.

Komfort

W naszych meblach wmontowane są mechanizmy do regulacji kąta oparcia, kąta siedzenia jak również wysuwanego podnóżka tak, aby uzyskać optymalny komfort wypoczynku. Ruchome zagłówki czy dodatkowe poduszki to jedne z wielu udogodnień, które wykorzystujemy. Przykładamy również dużą uwagę do wygody siedziska, stosując wysokiej jakości pianki.

PODUSZKA

RUCHOMY ZAGŁÓWEK

WYGODNIE SIEDZISKO

Meblarstwo tapicerowane

Wywodzimy się z regionu, który od zawsze był kojarzony z produkcją mebli na szeroką skalę.
Swarzędz i okolice były i są miejscem gdzie polski przemysł meblowy był inspiracją dla innych regionów
polski. Wśród tego zagłębia meblowego i wzorniczego (min. za sprawą Wzornictwo Przemysłowe na Akademii Sztuk Pięknych), 35 lat temu powstała nasza fabryka. Współpracujemy z wieloma odbiorcami. Nasze meble można obejrzeć zarówno w polskich jak i w zagranicznych sieciach sprzedaży.

Funkcjonalność

Dla wielu z nas funkcjonalność mebla to jego podstawa. Dbamy o to, by poza wysokim komfortem siedzenia, był też wysoki komfort leżenia lub spania. Wbudowana funkcja spania pomoże nam szybko przemienić nasz wygodny narożnik w równie wygodne łóżko.

Podręczny barek

Zawsze jest sytuacja kiedy przydaje się pod „ręką” nasz ulubiony napój, gazeta, książka czy też laptop. Taką potrzebę zaspokoiliśmy proponując podręczny barek lub schowek. Jest to propozycja szczególnie przypisana modelom w konfiguracjach modułowych. Dodatkowym udogodnieniem jest półka, która może posłużyć za stolik np. pod laptopa.

Ergonomia siedzenia

Wszystkie elementy „ruchome” w naszych modelach, typu podłokietnik czy zagłówek pozwalają
dostosować mebel do własnej ergonomii, do pozycji najbardziej optymalnej, tak aby organizm mógł w
pełni odpocząć. Ruchomy zagłówek jest jednym z ważniejszych elementów mebla, chociażby dlatego,
że bez wypoczętych mięśni karku trudno mówić o dobrym relaksie. Podobnie ma się rzecz z właściwym
i wygodnym podparciem ramienia.

Instrukcja rozpakowania mebli

Mebel należy rozpakować nie używając przy tym żadnych ostrych narzędzi. W razie konieczności montażu należy skorzystać z instrukcji dostarczonej wraz z meblem. Podczas ustawiania oraz przenoszenia mebla należy trzymać go za sztywne i twarde elementy konstrukcyjne. Należy unikać przesuwania mebli po
podłodze. Nóżki mogą porysować powierzchnię podłogi lub być narażone na uszkodzenie. Mebel wypakowany należy uformować i usunąć zagniecenia wynikłe z transportu. Szybciej nabierze oczekiwanego kształtu. Mebel potrzebuje suchych, zamkniętych pomieszczeń z dala od promieni słonecznych i źródeł ciepła. W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy zapoznać się z treścią naszej karty gwarancyjnej lub zadzwonić bezpośrednio do naszego działu serwisu.

Pielęgnacja mebli

Skóry naturalne oraz tkaniny, aby zachowały długą żywotność i efektowny wygląd, wymagają systematycznej
ochrony i pielęgnacji. W okresie nie dłuższym niż 2 miesiące od daty zakupu należy odkurzyć mebel, wyczyścić mebel preparatem zalecanym przez producenta SOFAlive i pozostawić do wyschnięcia. Należy także zaimpregnować powierzchnię preparatem zalecanym przez producenta i pozostawić do wyschnięcia.
UWAGA: UŻYWANIE DO CZYSZCZENIA JAKICHKOLWIEK ROZPUSZCZALNIKÓW ZAWIERAJĄCYCH ALKOHOL, BENZYNĘ CZY WYBIELACZE SPOWODUJE NIEODWRACALNE SZKODZENIE SKÓRY BĄDŹ TKANINY.

Rozpakowanie mebla po dostarczeniu

  1. Mebel należy rozpakować nie używając przy tym żadnych ostrych narzędzi.
  2. W razie konieczności montażu należy skorzystać z instrukcji dostarczonej wraz z meblem.
  3. Podczas ustawiania oraz przenoszenia mebla należy trzymać go za sztywne i twarde elementy konstrukcyjne.
  4. Należy unikać przesuwania mebli po podłodze. Nóżki mogą porysować powierzchnię podłogi lub być narażone na uszkodzenie.
  5. Mebel wypakowany należy uformować i usunąć zagniecenia wynikłe z transportu. Szybciej nabierze oczekiwanego kształtu.
  6. Mebel potrzebuje suchych, zamkniętych pomieszczeń z dala od promieni słonecznych i źródeł ciepła.

W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy zapoznać się z treścią naszej karty gwarancyjnej lub zadzwonić  bezpośrednio do naszego DZIAŁU SERWISU.